Na początku października Zarząd naszego ogrodu spotkał się w Ratuszu z Prezydentem Miasta Wejherowa Krzysztofem Hildebrandt. Prezydent pogratulował za osiągnięcia naszego ogrodu, mowa oczywiście o I miejscu w konkursie okręgowym na Ogród Roku 2016 oraz tytuł laureata konkursu krajowego na Ogród Roku 2016.

W spotkaniu uczestniczyli:

Kazimierz  Miotk - Prezes

Stanisław Lademann - Wice prezes

Kaziemierz Magulski - Sekretarz

Franciszek Formella -członek

Nasi działkowcy dzielili się wrażeniami po zdobyciu tytułów, podkreślili jednocześnie że rzadko się zdarza by ogród dwa lata z rzędu otrzymał tytuł Ogrodu Roku. Wspomniano również o tym, że nagroda otrzymana z Krajowej Rady PZD zostanie przeznaczona na zakup kosiarkę samojezdną.

- Warto być w Polskim Związku Działkowców, ale równie dobrze jest współpracować z Prezydentem Miasta Wejherowa i władzami  – mówi Kazimierz Miotk, prezes ROD im. F. Ceynowy zwanym w skrócie ROD Nadrzeczna. Prezes podkreśla, że dzięki współpracy z miastem ogród wzbogacił się m.in. o atrakcyjny plac zabaw dla dzieci a zwyciężając w konkursie na projekt Budżetu Obywatelskiego mogli wybudować na terenie ogrodu zieloną szkołę, do której na zajęcia z biologii i botaniki przychodzą uczniowie współpracującego z ogrodem Zespołu Szkół nr 3.