zielona szkola otwarcie22 września br. odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego zrealizowanego projektu Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie. Mowa oczywiście o „Zielonej szkole – uczymy dzieci dbania o przyrodę” realizowanej na terenie naszego ogrodu.


Jak mówi wnioskodawca projektu „Zielona Szkoła” Kazimierz Miotk, prezes Zarządu ROD im. F. Ceynowy, na terenie ogrodu zagospodarowano miejsce, w którym dzieci z Zespołu Szkół nr 3 odbywać będą praktyczne lekcje przyrody.
- Podczas lekcji uczniowie będą poznawali na czym polega siew, sadzenie i pielęgnacja roślin – mówi Kazimierz Miotk. – Teren leżący tuż za Domem Działkowca był mocno zaniedbany. Brakowało środków na jego zagospodarowanie. Potem narodził się pomysł zorganizowania Zielonej Szkoły w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Cieszymy się, że projekt zyskał uznanie i uzyskał finansowanie. Przetarg na realizację naszego projektu wygrał ZUK, co nas ucieszyło ze względu na długoletnią i dobrą współpracę z tym przedsiębiorstwem.
Jak mówi Kazimierz Miotk, obiekt został zaprojektowany na przyjęcie jednej klasy szkolnej. W ramach inwestycji m.in. uporządkowano teren, wstawiono cztery tablice informacyjne na temat flory i fauny występującej w ogrodach – informacje na temat drzew, krzewów, kwiatów, warzyw.
- Na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. F. Ceynowy przy ul. Nadrzecznej w Wejherowie otwieramy „Zieloną Szkołę” – to pierwszy projekt zrealizowany w ramach pierwszego Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego – powiedział Krzysztof Hildebrandt, Prezydent Wejherowa, który wspólnie z uczniami z wejherowskiej „ósemki” i wnioskodawcą projektu Kazimierzem Miotkiem otwierał inwestycję. - Chciałbym serdeczne podziękować za aktywne włączenie się w tworzenie pierwszego w Wejherowie Budżetu Obywatelskiego i zgłoszenie interesującego projektu. Wspólne działania mieszkańców i władz miasta są najlepszą gwarancją rozwoju oraz budowania miejsca przyjaznego wejherowianom. Jestem przekonany, że to miejsce będzie służyło wielu młodym ekologom.