zielona szkolaDrodzy mieszkańcy Wejherowa w związku z tym, iż w obecnym roku ruszył Budżet Obywatelski w naszym mieście postanowiliśmy złożyć projekt na wykonanie "Zielonej Szkoły". Projekt przygotowali wspólnie p. Kazimiesz Miotk, Prezes ROD im. F. Ceynowy oraz p. Paweł Thiel, członek naszego ROD. 

W ramach projektu pragniemy zrealizować na terenie dawnej działki nr. 4 "Zieloną Szkołę". Miejsce to ma służyć zarówno dzieciom i młodzieży z pobliskiej szkoły, które odwiedzają nasz ogród. Chcemy im pokazać ile wysiłku, ale również przyjemności daje praca w ogrodzie. Ile radości sprawia wychodowanie z małego ziarenka marchewki, pietruszki, czy też dużego słonecznika. 

Będzie to jednocześnie pełniło funkcję integracji nas działkowców. Będzie tam można przyjśc usiąść, porozmawiać, odpocząć. Chcemy udostępniać to różnym instytucjom i organizacjom, z którymi współpracujemy i tym, które zechcą z nami współpracować.

W dniu dzisiejszym, tj. 26 lutego, p. Kazimierz złożył w Urzedzie Miejskim w Wejherowie formularz zgłoszeniowy propozycji projektu do budżetu obywatelskiego. Terazpozostaje czekać na decyzję komisji. Jeżeli nasz projekt zostanie pozytywnie zaakceptowany w dniach 7 - 28 kiwetnia będzie można głosować na nasz pomysł. Mamy nadzieję, że realizacja dojdzie do skutku.

Będziemy na bieżąco informować o dalszych planach.